Konut Asansörleri

Asansörlerin, yaşadığımız apartmanlarda hayatımızı ne kadar kolaylaştırdıklarını en iyi, yorgun argın işten dönüp de kapısında "Asansör arızalıdır!" yazısını gördüğümüz zaman fark ederiz.
Yeni yönetmelikler, konut asansörlerinin konfor ve güvenliğini kâğıt üzerinde dört dörtlük olacak şekilde sağlıyor. Ancak iş uygulamaya geldiği zaman aksaklıklar maalesef hala mevcut. Ne var ki, kullanıcıların arasında çocukların da olduğu düşünülünce, konut asansörlerinin güvenilir olması daha da önem kazanmaktadır.
ESkarademir Asansör, bugüne dek ülkemizin dört bir yanında yüzlerce konut asansörü projesine imza atmıştır. Bakım hizmeti vermeye devam ettiğimiz sürece, konut asansörlerimizin güvenli ve konforlu yolculuklarını sürdüreceğini biliyoruz ve çağın getirdiği yenilikler doğrultusunda daha güvenli, daha konforlu ve daha estetik konut asansörleri üretmeye devam ediyoruz.

        

İş Yeri Asansörleri

Ekonomi büyüdükçe daha yüksek, içinde daha çok insanın çalıştığı iş merkezleri inşa ediliyor. Sorumlu olduğumuz görevler arttıkça, sahip olduğumuz zaman da değerini giderek artırıyor; öyle ki 24 saatin bize yetmediğinden şikâyet ediyor, günbegün daha fazla zamana ihtiyaç duyuyor, dakikaların hesabını yapar hale geliyoruz. Peki, bu kargaşada, bize biraz olsun zaman kazandıracak etmenlerden birinin trafiği doğru planlanmış, iyi tasarlanmış işyeri asansörleri olduğunun farkında mıyız?
ESkarademir Asansör, işyeri asansörlerini modern çağın gereksinimlerine yanıt veren en yeni sistemlerle donatıyor. Kapı ön açma ve hız kontrol sistemi uygulamalarıyla, işyeri asansörlerimiz görevlerini hızla, güvenle ve konfor içinde yerine getiriyor. Kullandığımız vandallık karşıtı malzemeler sayesinde duvarlarımız çizilmiyor, yanmıyor, yerler kolayca temizlenebiliyor. Uygun aydınlatma ve havalandırma sistemlerimizle, işyeri asansörlerimiz yolcularına daha konforlu bir yolculuk sunuyor. ESkarademir Asansör, sadece asansör sisteminin kusursuz işlerliğine değil, asansörlerin yapının mimari dokusuyla uyumuna da özen gösteriyor.

        

Hastane Asansörleri

Sevdiğimiz bir insanın, ameliyathaneye giderken bakımsız kalmış, ayarları iyi yapılmamış bir hastane asansöründe, üstelik o hasta haliyle sarsılarak yolculuk etmesine katlanabilir miyiz? Katta durduğunda, hastane asansörü kat hizasını tutturamadığı için sedyenin takılması hangimizi çıldırtmaz? Peki, küçük de olsa bir rahatsızlığımıza deva bulmak için gittiğimiz hastanede, dakikalarca hastane asansörlerinin önünde bekleyen kalabalığa katılmak zorunda kalmak, kendimizi daha kötü hissetmemize neden olmaz mı? Hele tüm bu aksaklıkların, doğru malzeme ve cihazlar kullanılmış, doğru bir trafik planlaması yapılmış olsa yaşanmayacağını biliyorsak.

Yük Asansörleri

Yük asansörleri genellikle fabrikalarda, depolarda kullanılan sistemlerdir. Ortalama bir yolcu asansörü 600 kg civarında ağırlığı güvenle taşıyabilirken, yük asansörlerinde bu kapasite tonlarla ifade ediliyor. Örneğin bir buzdolabını 8. kata taşımak kolay mı? Buzdolabı yerine konduktan sonra fark ettiğiniz yan yüzeyindeki çiziği belki sineye çekebilirsiniz ama sırtlarında o ağırlıklarla yüzlerce merdiven çıkarken kan ter içinde kalan işçilerin hali sizi de endişelendirmiyor mu? Bu yüzden kimi konutlarda da kullanılan yük asansörleri, hemen yanlarında bulunan yolcu asansörlerine göre daha büyük ağırlıklar, daha geniş hacimler taşımak üzere tasarlanıyorlar.